Gimnazjum Nr 1 w Barcinie drugie w Polsce!

Miło jest nam poinformować, że Gimnazjum Nr 1 w Barcinie zajęło drugie miejsce w Polsce w konkursie Ekoszkoły, której celem była zbiórka niepotrzebnych już użytkownikom telefonów komórkowych.

Przez blisko sześć miesięcy uczniowie przynosili do szkoły zużyte telefony, a na ich kontach pojawiały się liczby z punktami. Jako szkoła zebraliśmy blisko 900 telefonów, a dwoje naszych uczniów (Julia Maciejewska oraz Julia Jackowska) znalazło się w gronie piętnastu najlepszych "zbieraczy" za co otrzymali od organizatorów cenne nagrody w postaci: tabletu oraz smartfonu. Natomiast szkoła za zebranie tak dużej ilości zużytych telefonów otrzymała nagrody dla uczestników akcji w postaci sprzętu sportowego, artykułów biurowych oraz książek. Dodatkowo koordynator szkolny p. Hubert Łukomski został nagrodzony i otrzymał tablet, a szkoła wzbogaciła się o 30 sztuk Bezpiecznych Starterów oraz zestaw materiałów edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie "Szkoła Bezpieczna w Sieci" oraz poradnik dla Rodziców "Bezpieczne Media".

Uczniowie, którzy włączyli się w akcję po feriach zimowych otrzymają ww. nagrody.

Tak koordynator w szkole podsumował akcję: „w dobie największego rozwoju telefonii komórkowej nie wszyscy dorośli, a co dopiero dzieci, zdają sobie sprawę ze szkodliwości zużytych telefonów dla środowiska naturalnego, dlatego takie akcje są świetną okazją do uświadomienia wszystkim tego problemu. Bardzo się cieszę, że młodzież tak chętnie pozbywała się niepotrzebnych telefonów ze świadomością dobrego uczynku dla środowiska. Z pewnością takie akcje są jak najbardziej potrzebne dla wzrostu odpowiedzialności za środowisko. To na pewno zaprocentuje w przyszłości.
źródło: www.facebook.com/miastoigminabarcin
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.