Coraz więcej podmiejskich połączeń

Dzięki dobrej współpracy z sąsiednimi gminami rozrasta się sieć autobusowych połączeń Bydgoszczy z terenami podmiejskimi. 1 czerwca ruszy linia nr 96, którą będzie można dojechać m.in. do Trzcińca. Poza tym nowa linia wzmocni ofertę przewozową w Cielu, Kruszynie Krajeńskim, Zielonce i Przyłękach w gminie Białe Błota.

Trasa nowej linii przebiegać będzie z Błonia przez Trzciniec, Ciele, Kruszyn Krajeński i Zielonkę do Przyłęk. Przewidziano 4 kursy w dni powszednie i 3 w dni wolne. Rozkłady jazdy mają zostać tak ułożone, aby odjazdy z pętli nie pokrywały się z kursami autobusów linii 91. Większość kursów będzie  przejeżdżać przez Kruszyn Krajeński.
Jednocześnie wzmocniona zostanie linia 91. W dni powszednie zaplanowano 14 kursów (o jeden więcej). Dzięki zmianom komunikacją publiczną będzie można dojechać do Kruszyna Krajeńskiego także w dni wolne.
- Kolejne połączenia podmiejskie wynikają z coraz silniejszych związków Bydgoszczy z  otaczającymi ją gminami  – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. -  Wkrótce  wspólnie z Osielskiem rozpoczniemy przebudowę ulic na granicy obu gmin. Mimo zablokowania korzystnej dla Bydgoszczy ustawy metropolitalnej gwarantującej dodatkowe około 100 mln zł   potrafimy wspólnie wdrażać korzystne rozwiązania dla mieszkańców. Szukamy też możliwości, by realizować z naszymi partnerami tworzącymi stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz kolejne przedsięwzięcia istotne dla mieszkańców.

Warto wiedzieć

Miasto wspólnie z okolicznymi gminami intensywnie rozwija komunikację publiczną od 2014 roku. Wówczas uruchomiono 3 nowe linie  (91 do Przyłęk, 93 do Osielska i Niw oraz 94 do Niemcza i Maksymilianowa. Następnie uruchomiono linię nr 95 obsługującą Strzelce Dolne i Górne wraz z Jarużynem. Miejskie autobusy zaczęły też obsługiwać Łochowo. W sezonie letnim uruchamiane są linie autobusowe kursujące przez Chmielniki do Nowej Wsi oraz Ostromecka.  Bilety jednorazowe na linie podmiejskie kosztują 3 zł (normalne lub 1,5 zł ulgowe). „Sieciówka”, uprawniająca do przejazdu wszystkimi liniami w Bydgoszczy i gminach podmiejskich kosztuje 120 zł.  
źródło: MKL, materiały UM Bydgoszczy

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.