Niezwykły biegacz odwiedził Metropolię Bydgoszcz

Józef Szczeblewski z Manowa (Zachodniopomorskie) podjął się niezwykłego wyzwania, podczas którego odwiedzi gminy Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Zamierza przebiec 777 kilometrów z północy na południe Polski. Zadanie ambitne, bo pan Józef jest po amputacji nogi, którą stracił w dzieciństwie. Wystartował w sobotę rano, 13 maja, spod ratusza w Koszalinie. Podczas biegu asekuruje go samochodem jego przyjaciel. Na terenie każdej gminy dołącza do niego asysta biegaczy i rowerzystów. Nie inaczej było w Gminie Koronowo, w której nasz gość zatrzymał się na 1.dniowy odpoczynek.

Tu, obok specjalnego powitania i asysty, otrzymał także m.in. pomoc medyczną. Warto podkreślić, że niezwykły gość chce uzbierać pieniądze na nową protezę oraz zachęcić innych ludzi do biegania. Na koncie ma liczne maratony i biegi długodystansowe, w tym m.in. Maraton Warszawski. Powodzenia, Panie Józefie!

W piątek Józef Szczeblewski dotrze do kolejnej gminy ze Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. W godzinach wieczornych zostanie powitany w Bydgoszczy, gdzie będzie miał zapewniony mu nocleg oraz eskortę podczas trasy przez miasto. 
źródło: www.koronowo.pl, red. SMB
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.