Zapraszamy 1 czerwca na finał turnieju piłkarskiego EURO Metropolia

W Dniu Dziecka, 1 czerwca, zapraszamy na obiekty CWZS Zawisza przy ul. Gdańskiej. 20 drużyn z 19 gmin powalczy o zwycięstwo w finale turnieju piłkarskiego EURO Metropolia 2017. Impreza promuje czerwcowe UEFA EURO U21, które rozgrywane będzie m.in. w Bydgoszczy, a także integruje gminy tworzące Metropolię Bydgoszcz.

O zwycięstwo w turnieju powalczy 20 drużyn z 19 gmin, które przystąpiły do Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska (Bydgoszcz wystawia dwie drużyny). Zespoły zostały wyłonione w drodze wewnętrznych eliminacji lub delegowane bezpośrednio przez daną gminę.

Mecze rozpoczną się 1 czerwca o godzinie 9.00. Zarówno mecze grupowe jak i półfinały będą rozgrywane na boiskach bocznych CWZS Zawisza. Mecz o III miejsce (zaplanowany na godz. 14.30) oraz wielki finał (15.00) – na głównej murawie stadionu Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Tej samej, na której 17, 20 i 23 czerwca mecze w ramach grupy B mistrzostw Europy rozegrają młodzieżowe reprezentacje Serbii, Hiszpanii, Chorwacji i Portugalii. O godzinie 15.30 nastąpi uroczyste wręczenie nagród zwycięskim drużynom.

Znamy już wszystkie drużyny, które wezmą udział w turnieju EURO Metropolia 1 czerwca:

SP nr 4 w Nakle
ZPS nr 1 w Żninie
LKS Szubinianka Szubin
MUKS CWZS Bydgoszcz Rocznik 2005
MUKS CWZS Bydgoszcz rocznik 2006
SP w Piechcinie
Drużyna gminy Solec Kujawski
SP Kozielec
GLZS Sadki
Victoria Koronowo
Drużyna gminy Sicienko
LKS Dąbrowa Chełmińska
SP w Rojewie
Spójnia Białe Błota
KS Brzoza
GOKSiR Pruszcz
Victoria Niemcz
Tarpan Mrocza
Drużyna gminy Łabiszyn
MULKS Orlik Kcynia

Turniej piłkarski EURO Metropolia to kolejny element promujący nadchodzące wielkimi krokami święto fanów piłki nożnej. Polska pierwszy raz w historii jest gospodarzem mistrzostw UEFA EURO U21. Najlepsze młodzieżowe reprezentacje Starego Kontynentu rywalizować będą w sześciu polskich miastach: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach.

Na uczestników i kibiców zaplanowanego na 1 czerwca turnieju EURO Metropolia czekają nie tylko sportowe emocje, ale także rozmaite atrakcje, m. in. EuroTruck, a także gry i konkursy z nagrodami m.in. biletami na mecze UEFA EURO U21. 
źródło: UM Bydgoszczy
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.