Dni Barcina 2017

Wielkimi krokami zbliża się coroczne święto całej gminy - Dni Barcina. Jak co roku, z tej okazji, na mieszkańców czekać będzie wiele wydarzeń i moc atrakcji.

Świętowanie rozpoczynamy już 23 czerwca, kiedy to odbędzie się koncert Elenii dla najstarszych mieszkańców naszej gminy, w ramach Gminnego Dnia Seniora.

24 czerwca odbędzie się Noc Świętojańska. W programie: Od godz. 17.00 na parkingu przy kościele pw. św. Jakuba Większego w Barcinie:
konkurs na wianek świętojański, animacje dla dzieci, jarmark świętojański, wizyta Neptuna, koncert zespołu OVERSOUL, 18.30 - BIEG ŚWIETOJAŃSKI - zorganizowany przez Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji, START: stadion w Barcinie, META: parking przy kościele.

25 czerwca w piechcińskim Parku 100-lecia spotkają się zaprzyjaźnione orkiestry na Przeglądzie Orkiestr Dętych.

27 czerwca to kolejna już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Tekstem FORMA. Oprócz przesłuchań konkursowych wydarzenie uświetni koncert pt. "Biesiada Bardów" w wykonaniu Kuby Sienkiewicza, Bogusława Nowickiego i Marka Stefankiewicza.
Kulminacją obchodów dni miasta jest weekend: 30 czerwca - 1 lipca.

Wspólną zabawę na terenie za stadionem w Barcinie zarówno pierwszego i drugiego dnia rozpoczniemy o godzinie 16.30.
W piątek 30 czerwca na scenie pojawią się uczestnicy sekcji wokalnej MDK, Michał Maciudziński, KRZYSZTOF ANTKOWIAK, DAWID KWIATKOWSKI, a całość zakończy zabawa taneczna; na dzieci czekać będą animatorzy zabaw. 1 lipca rozpoczniemy już o godz. 7.00 - na brzegu Noteci odbedą się wędkarskie zawody spławikowe. Następnie przeniesiemy się na teren za stadionem, gdzie odbywać bedą się animacje dla dzieci, zajęcia salsation na powietrzu z Pauliną Kluczyńską pod hasłem "Roztańczony Barcin" oraz koncerty: Olivii belli Rybczyńskiej, zespołu Mitra oraz gwiazdy drugiego dnia tegorocznych Dni barcina: VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ.

źródło: materiały organizatora
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.