Kula poszybuje nad Rynkiem w Bydgoszczy

Konkurs pchnięcia kulą na Starym Rynku – to propozycja na czwartkowy wieczór (1.06) nie tylko dla miłośników lekkoatletyki. Zmagania kulomiotów w centrum miasta rozpoczną XVII Europejski Festiwal Lekkoatletyczny.

Drugi raz lekka atletyka, przy okazji Festiwalu, wychodzi poza stadion. W ub. r. tłumy kibiców oklaskiwały tyczkarzy podczas skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej. Teraz zapraszamy na Stary Rynek, gdzie największa gwiazdą będzie Konrad Bukowiecki, halowy mistrz Europy seniorów z Belgradu (2017), kandydat do podium podczas młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23., które już w lipcu rozegrane zostaną na stadionie bydgoskiego Zawiszy.

Zawody w czwartek (1 czerwca) rozpoczną się o godzinie 18.00, wstęp wolny. Dzień później, w piątek (2 czerwca), już na stadionie Zawiszy przy ul. Gdańskiej , rozegrane zostaną pozostałe konkurencje zaplanowane w programie XVII Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego, początek o godzinie 19.00. Wstęp również bezpłatny. Lekkoatleci rywalizować będą w sumie w 13 konkurencjach, głownie biegowych.

Warto wiedzieć:

Pchnięcie kulą to konkurencja polegająca na wypchnięciu kuli jednorącz z koła o średnicy 2,135 m. Kobiety pchają kulą o masie 4 kg, mężczyźni – 7,26 kg (obie wagi dotyczą kategorii seniorskiej). Kula przed wypchnięciem musi mieć kontakt z szyją zawodnika. Po wypchnięciu kuli zawodnik musi opuścić koło jego tylną częścią, w przeciwnym wypadku pchnięcie nie zostanie uznane. Kula musi upaść w obszar wycinka koła o kącie 34,92 stopni.

Fot. spotkanie z udziałem Konrada Bukowieckiego na Starym Rynku podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata juniorów w lekkiej atletyce Bydgoszcz 2016. 
źródło: AS, UMB
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.