Widowisko z okazji 755-lecia Kcyni

29 czerwca - Msza Św. w intencji mieszkańców, widowisko z okazji 755-lecia Kcyni i otwarcie ronda.

Dokładnie 29 czerwca 2017 r. przypada jubileusz 755-lecia nadania praw miejskich Kcyni. W tym dniu Burmistrz Kcyni Marek Szaruga zaprasza na widowisko historyczne, którego jednym z elementów będzie symboliczne przecięcie wstęgi na kcyńskim rondzie. Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, którą realizuje Kobylarnia SA, właśnie dobiega końca. Mieszkańcy Kcyni oraz podróżujący przez nasze miasto już wkrótce będą mogli korzystać z bezpiecznego skrzyżowania. 

Program jubileuszowego widowiska przedstawia się następująco:
godz. 10.00 Msza Św. w intencji mieszkańców w kościele pw. WNMP w Kcyni
godz. 12.00 Otwarcie ronda, ul. Nowa 1  (na czas uroczystości, w trosce o bezpieczeństwo, w godzinach 11.00-13.00 blokada odcinka ul. Nowej od posesji przy ul. Nowej 1 do posesji przy ul. Nowej 4 - za utrudnienia przepraszamy).

W programie: przemówienia, przecięcie wstęgi, pobłogosławienie inwestycji, niespodzianki dla przybyłych mieszkańców, a wśród nich konkursy i losowanie nagród m.in. roweru i gadżetów promocyjnych, pokaz ratownictwa medycznego (przed nami okres wakacyjny, warto wiedzieć więcej o zasadach udzielania pierwszej pomocy). Przejście na płytę Rynku ok. 13.15 Widowisko historyczne, płyta Rynku ( w razie niepogody sala gimnastyczna przy SP w Kcyni).

W programie: wystrzały z armaty Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Kcyni rozpoczynające jubileusz 755-lecia, przekazanie klucza do bram miasta, osada rycerska, pokazy walk i rzemiosł, rycerskie konkursy w wykoannaiu Drużyny Wojów Piastowskich JANTAR, kawiarenka i swojskie jadło przygotowane przez panie z K-PSK Koło w  Górkach Zagajnych, możliwość zwiedzania wozu strażackiego, pokazy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy. 

Organizator: Urząd Miejski w Kcyni. Autorem plakatu jest Tomasz Hałas.
Partnerzy: GCKiB, ZDW w Bydgoszczy, WORD w Bydgoszczy, WITD w Bydgoszczy, OSP Kcynia.
Z kolei 1 lipca zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dni Kcyni z główną gwiazdą wieczoru, którą będzie zespół PAPAD oraz Pączki w tłuszczu. W programie festynu m.in. konkursy dla dzieci, wesołe miasteczko, występy, kawiarenka i stoiska gastronomiczne, a takż pokazy laserowe. W tym dniu jubileusz 150-lecia istnienia świętować będzie również Bank Spółdzielczy w Kcyni.
Zred. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.