Wywalczyliśmy podium. Dziękujemy!Przez cały maj rywalizowaliśmy w ramach European Cycling Challenge 2017. Dzięki zaangażowaniu prawie 2 tys. rowerzystów, ostatecznie znaleźliśmy się na 3.miejscu. Od nas lepszy był tylko turecki Izmir i Gdańsk. Wszystkim członkom drużyny Metropolia Bydgoszcz – dziękujemy!

                
Bydgoszcz po raz drugi uczestniczyła w tej europejskiej, rowerowej zabawie. W 2016 r. jako debiutant zajęliśmy dobre, 6. miejsce. W tym roku naszym celem było podium i miło nam poinformować, że udało się! Dziękujemy wszystkim rowerzystom, którzy poprzez aplikację kręcili kilometry dla Bydgoszczy. W naszej drużynie zarejestrowało się 1929 osób, z czego aktywnych uczestników, czyli takich, którzy przejechali na rowerze więcej niż 10 km, było aż 1308. Łącznie drużyna Metropolia Bydgoszcz przejechała 336.305,8 km.

Szczególnie mocno zaangażowali się rowerzyści z gmin ościennych, bo – przypomnijmy, że za zgodą organizatorów – wystartowaliśmy w tym roku jako Metropolia Bydgoszcz. Dzięki temu kręciliśmy kilometry dla naszej drużyny będąc mieszkańcami nie tylko Bydgoszczy, ale też gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Sporo kilometrów wykręcili rowerzyści z Koronowa, Szubina, Łabiszyna, Solca Kujawskiego czy Nakła.
                  
W tegorocznej zabawie ECC uczestniczyły w sumie 52 miasta. Łącznie rowerzyści w całej Europie przejechali 4.650.554 km. Szczegółowe wyniki z uwzględnieniem indywidualnych osiągnięć poznamy w późniejszym terminie. Wtedy też przyznane zostaną nagrody dla najlepszych rowerzystów drużyny Metropolii Bydgoszcz.

źródło: AS, UMB
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.