X Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz” - Spotykamy się w pierwszy weekend lata, 23-25 czerwca 2017!

Jak co roku, wodna Bydgoszcz zaprezentuje się przed gośćmi imprezy podczas takich wydarzeń jak parada jednostek pływających, wyścig smoczych łodzi czy wielki wyścig butelkowy.

Oprawą atrakcji na rzece Brdzie będą koncerty znanych i lubianych zespołów. Wystąpią m. in. Daria Zawiałow, Adam Sztaba z Zespołem, Bracia Cugowscy i Robert Janowski. Tradycyjnie na Sterze będzie można posłuchać koncertów szantowych (Ryczące Dwudziestki, 4 Refy, Klang). Nie zabraknie interesujących osobistości ze świata żeglarstwa i podróży - Maciej Sodkiewicz, który opłynął całą Europę i wybrzeża Morza Śródziemnego. Na dobre zadomowił się w Arktyce, kilkukrotnie odwiedzając Spitsbergen i fiordy Grenlandii Wschodniej. Dotarł również na rosyjską Ziemię Franciszka Józefa - a w sierpniu 2015 roku pobił rekord świata w żegludze na północ jachtem sportowym bez wmarzania w lód. Trzykrotnie opłynął przylądek Horn oraz postawił stopę (w kaloszu rozmiar 50) na stałym kontynencie Antarktydy. Ponadto zaprezentują się Romuald Koperski (,,Wyprawy Atlantyk solo”) oraz Zdzich Rabenda ("Dmuchanym kajakiem przez Polskę"). Spotkania z podróżnikami odbędą się na Przystani Bydgoszcz.

Mnóstwo atrakcji będzie czekało również na najmłodszych uczestników naszego wodnego festiwalu: od koncertów piosenki żeglarskiej i teatrzyków, poprzez warsztaty o tematyce wodniackiej, aż po zabawy i gry na świeżym powietrzu.

Program imprezy obfitować będzie w ciekawe wydarzenia muzyczne. Jubileusz świętować będziemy w doborowym towarzystwie gwiazd polskiej sceny muzycznej a także zagranicznych gości (Karen Edwards&ElJazz Trio, Selfish Murphy).

PROGRAM Steru na Bydgoszcz 2017 TUTAJ

„Ster na Bydgoszcz” to także:  wystawy fotograficzne, teatry uliczne oraz rejsy na rzece Brdzie.
Zapraszamy do Bydgoszczy w dniach 23 – 25 czerwca! Więcej informacji:  www.sternabydgoszcz.pl  oraz na Facebooku TUTAJ

Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.