Dziewięć gmin z Metropolii Bydgoszcz w grupie zakupowej

Bydgoska Grupa Zakupowa, w skład której wchodzi 20 podmiotów, podpisała umowę na dostawę gazu ziemnego na kolejny rok. Dzięki grupowemu zakupowi Bydgoszcz wraz z miejskimi spółkami i jednostkami zagwarantowała sobie stabilność cen gazu na rok 2018.

Bydgoszcz po raz drugi wystąpiła w roli lidera Bydgoskiej Grupy Zakupowej na dostawy gazu ziemnego (wcześniej sześciokrotnie w ramach Bydgoskiej Grupy Zakupowej dokonano wspólnych zakupów energii elektrycznej).

W poniedziałek 6 listopada podpisano umowę na kompleksowe dostawy gazu ziemnego w 2018 roku. o szacowanym łącznym wolumenie 89.330.939 kWh. Najkorzystniejsze oferty złożyli: Fortum Marketing and Sales Polska S.A z ceną brutto 6.851.286,42 (na część pierwszą) i na cześć drugą - PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. z ceną brutto 7.967.126,91

Dzięki zbiorowym zakupom uczestnicy BGZ zaoszczędzili w roku 2017  ponad 700.000 PLN. – Po raz kolejny, po sukcesie pierwszego przetargu, podpisujemy umowy na grupowy zakup gazu i cieszy fakt, że ta współpraca przynosi korzyści – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. – Optymalizacja cen energii i gazu to jeden z naszych priorytetów, za którym stoi także aspekt proekologiczny. Gdy mniej będzie trzeba zapłacić za gaz i energię, tym więcej środków przeznaczyć będzie można na ochronę środowiska.

Bydgoska Grupa Zakupowa, która podpisała umowę na dostawę gazu ziemnego składa się z 20 podmiotów. To miasto Bydgoszcz, gminy Barcin, Białe Błota, Brześć Kujawski, Kcynia, Nakło nad Notecią, Osielsko, Pakość, Sicienko, Solec Kujawski, Strzelno, Szubin, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii, Bydgoski Park Przemysłowo –Technologiczny, Wielospecjalistyczny Szpitala Miejski im. Dr. Emila Warmińskiego SPZOZ, Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, Szpital Uniwersyteckiego nr 1 im. Dr. Antoniego Jurasza,  Administracja Domów Miejskich „ADM”, Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

źródło: www.bydgoszcz.pl
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.