Polska chce zorganizować piłkarskie Mistrzostwa Świata U-20!

Bydgoszcz chce być jednym z Miast Gospodarzy i zaprasza do współpracy partnerów z metropolii!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zbigniewa Bońka, Polski Związek Piłki Nożnej złożył do FIFA dokumenty aplikacyjne na zorganizowanie w Polsce Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej do lat 20 w 2019 roku.
Wcześniej Miasto Bydgoszczy, zgłosiło do PZPN-u swój akces o status jednego z Miast Gospodarzy tego wydarzenia, bazując na doświadczeniu odbywających się w m.in. w naszym mieście w czerwcu br. Mistrzostw Europy U21.
Zgodnie z wytycznymi, we wniosku, należało wskazać główne boisko rozgrywania spotkań oraz minimum 4 boiska treningowe. Jako boisko główne został wskazany Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, a jako boiska treningowe wskazano boisko boczne CWZS Zawisza oraz stadiony BKS „Chemik” oraz KS „Gwiazda”.
Dodatkowo w ramach współpracy metropolitalnej zgłoszono dwa boiska w gminach członkowskich Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Boisko w Solcu Kujawskim oraz w Białych Błotach.

Rozstrzygnięcie, które z Państw będzie organizatorem kolejnych piłkarskich Mistrzostw Świata U-20 i czy odbędą się one również w Bydgoszczy powinniśmy dowiedzieć się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku.

Źródło zdjęcia: Twitter Maciej Sawicki – Sekretarz Generalny PZPN
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.