Czas nas uczy pogody


Pod takim hasłem w Restauracji „Rarytas" w Sadkach, 11 marca o godzinie 17:00 odbyło się wyjątkowe i wzruszające spotkanie z Panią Emilią Pawłowską. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury  Iwona Biniak, witając wszystkich przybyłych gości. Następnie Pani Iwona przedstawiła sylwetkę artystki.

EMILIA PAWŁOWSKA-wokalistka z okolic Więcborka, „autorka melodii”, śpiewająca piosenki w stylistyce smooth-jazz i poezji śpiewanej. Wcześniej znana pod panieńskim nazwiskiem Isbaner-laureatka kilku konkursów piosenki o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim m.in. udział w XXX Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA 2000 - udział w koncercie laureatów, podczas którego wystąpiła m.in. w duecie z Łukaszem Zagrobelnym. Kilkakrotnie gościnnie występowała na antenie TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Poznań i TVP2. Brała udział „Szansie na Sukces” w 2006 r. z zespołem HARLEM. Ma w swoim dorobku płytę "Strugami wylewać miłość" z piosenką religijną, nagraną w ramach Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w 2002 roku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku. W roku 2000 r. brała także udział w nagraniach płyty z okazji 25-lecia istnienia Big Bandu Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, która była nagrywana w studio Radia PIK w Bydgoszczy. Pomimo wielu sukcesów zawodowych i szczęśliwej rodziny nie zapomniała o piosence. Po dłuższej przerwie debiutuje, mierząc się ponownie z własną wrażliwością i pięknem.
„CZAS NAS UCZY POGODY” - to program składający się z kilkunastu polskich piosenek-coverów w smooth–jazzowych profesjonalnych aranżacjach, które pomimo upływu czasu wciąż wzruszają i obchodzą. Często też są przywołaniem pięknych i niezapomnianych wspomnień z przeszłości.

Wkrótce potem odbył się recital Emilii Pawłowskiej. Swoim lirycznym wykonaniem pięknych i nastrojowych polskich piosenek, wzruszyła i zadziwiła licznie zgromadzoną publiczność.
Po części artystycznej głos zabrał Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, który podziękował artystce za wzruszający recital, wręczając przy tym kwiaty. Korzystając z okazji Włodarz, złożył wszystkim Paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet, wręczając przy tym tulipana. W międzyczasie widownia prosiła Panią Emilię o bis. W miłej atmosferze oraz przy nastrojowych piosenkach miło upłynęło niedzielne popołudnie.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Organizatorzy – Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach oraz Urząd Gminy w Sadkach.
źródło: A Zwierzchowska UG Sadki, fot. UG Sadki
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.