Powstańcza Noc Muzeów. Pierwsza taka noc w Kcyni! Zapraszamy!


Towarzystwo Historyczne  w Kcyni wraz z Urzędem Miejskim zapraszają  19 maja 2018 r. w godz. 18.00-21.00 na Powstańczą Noc Muzeów pod Patronatem Burmistrza Kcyni. 19 maja obchodzona jest w Polsce Noc Muzeów. 

To wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo, lub za drobną opłatą. W Kcyni muzeum nie ma, ale jest…dworzec PKP, od wielu lat nieczynny. W tym dniu otworzymy go dla Ciebie. Zapraszamy na żywą lekcję historii i pierwszą taką noc w Kcyni. Dla niektórych z pewnością będzie to sentymentalna podróż w przeszłość, dla innych odkrycie czegoś nowego. Mimo, że upływający czas odcisnął na budynku swe piętno, my chcemy uczynić je w tym dniu miejscem tajemniczym….

W programie Powstańczej Nocy Muzeów w Kcyni m.in.  wystawa "Magiczne miejsca" i "Mobilnie o Powstaniu Wielkopolskim", premiera filmu "Noc sylwestrowa 1918/1919 w Kcyni",  inscenizacja historyczna w wykonaniu GRH Drużyna  Szturmowa, rodzinne zdjęcia retro, wystawa pamiątek związanych z Powstaniem Wielkopolskim i kolejnictwem. Powstańcza Noc Muzeów organizowana jest w ramach zbliżającej się 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.
Patronat medialny objęli: Radio Nakło, www.kcynia.pl i www.kcynia.info

Partnerami Powstańczej Nocy Muzeów są: Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Z. Erdmanna w Szubinie, Reco-Photo GRH Drużyna Szturmowa z Bydgoszczy.

źródło: materiały organizatora
Metropolia Bydgoszcz
Metropolia Bydgoszcz

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. Zapraszamy do współpracy.